29MayisOkullari_Dikey_Renkli

Ankara/Etimesgut Kampüsü

29 Mayıs Okulları Etimesgut Kampüsü

 

Bölgenin ilk özel okulu olan okulumuz; 

Kurulduğu 1995-1996 eğitim-öğretim yılından itibaren kaliteli eğitim anlayışı, uzman kadrosu ile hizmet veren kurumumuz; bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif başarıları ile Türkiye’de ve uluslararası platformlarda düzenlenen proje ve yarışmalarda önemli derecelere imza atmış, eğitimde milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak ilkesel bir anlayışla belirlediği hedeflere hızla ve emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

 

Ana Sınıfı, İlkokul, Ortaokul, Lise, Süper Lise Ve Anadolu Lisesi ile faaliyete başlamıştır.  Sonraki yıllarda mevzuat gereği Süper Lise kapatılarak Anadolu Lisesine dönüştürülmüştür. 2012 yılından itibaren de lisemiz, Anadolu ve Fen Lisesi olarak eğitim hayatına devam etmiştir. 2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren müstakil binasında Anaokulumuz kurulmuştur.

 

29 Mayıs Okulları Etimesgut Kampüsü 2021 yılından itibaren yeni kampüsünde hizmet vermeye başlamıştır. Kampüsümüzde; spor salonumuz, hobi bahçemiz, mini hayvanat bahçemiz, kütüphanemiz, Fatih Sultan Mehmet Konferans Salonumuz, kapalı yüzme havuzumuz, yemekhanemiz, kafeteryalarımız, 7/24 hizmet veren güvenliğimiz, tam gün hizmet veren revirimiz bulunmaktadır.

 

Okulumuzda uygulanan nitelikli öğretim programları ile öğrencilerimiz, liseye geçiş ve üniversiteye giriş sınavlarına ciddi bir şekilde hazırlanmaktadır. Bireysel ve grup etütleri, soru çözüm saatleri ve ölçme değerlendirme hizmetleri ile öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmalarını sağlıyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizi her yıl Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleştirmekteyiz.

 

29 Mayıs Okulları anaokulundan itibaren tüm kademelerde İngilizce eğitimi, ayrıca Almanca ya da Arapça olarak ikinci yabancı dil eğitimi verilmektedir. Öğrencilerimiz her yıl, yabancı dilde ulusal ve uluslararası geçerliliği olan sınavlara (Starters, Movers, Flyers, Key, Preliminary B1, FCE, SAT, TOEFL, IELTS, Goethe Akademi) katılmakta ve sınavlarda önemli başarılara imza atmaktayız.

 

Okul öncesinden üniversiteye kadar tüm kademelerde, öğrencilerimizin sağlıklı yaşam ve spor kültürü becerileri kazanabileceği ve bunun yanında estetik duygusunu geliştirip, en az bir sanat dalında kendini yetiştirebileceği uygun ortamlar sunmaktayız.