29MayisOkullari_Dikey_Renkli

İzmir/Bornova Kampüsü

29 Mayıs Okulları Bornova Kampüsü

 

29 Mayıs Okulları Bornova Kampüsü Türkiye Diyanet Vakfının ülkemizde açtığı ilk özel okuldur.

 

Kurulduğu 1994-1995 eğitim-öğretim yılından itibaren kaliteli eğitim anlayışı, uzman kadrosu ile hizmet veren kurumumuz; bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif başarıları ile Türkiye’de ve uluslararası platformlarda düzenlenen proje ve yarışmalarda önemli derecelere imza atmış, eğitimde milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak ilkesel bir anlayışla belirlediği hedeflere hızla ve emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

 

Okulumuzda uygulanan nitelikli öğretim programları ile öğrencilerimiz, liseye geçiş ve üniversiteye giriş sınavlarına ciddi bir şekilde hazırlanmaktadır. Bireysel ve grup etütleri, soru çözüm saatleri ve ölçme değerlendirme hizmetleri ile öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmalarını sağlıyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizi her yıl Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleştiriyoruz.

 

Okulumuz kampüsünde Ana Sınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Ve Fen Liselerinden oluşan beş birimi, bünyesinde bulundurmaktadır. Kurumumuza 2017-2018 eğitim ve öğretim yılından itibaren Bayraklı Anaokulu dahil olmuştur.

 

29 Mayıs Okulları Bornova Kampüsü, 17.420 m²’lik arazi üzerine kurulmuş, 14.019 m²’lik kapalı alana sahip bir eğitim kampüsüdür. Kampüsümüzde spor salonumuz, hobi bahçemiz, mini hayvanat bahçemiz, merkez kütüphanemiz, Osman Çınar Kültür Merkezimiz, yemekhanemiz, kafeteryalarımız, 7/24 hizmet veren güvenliğimiz, tam gün hizmet veren revirimiz bulunmaktadır.

 

29 Mayıs Okulları anaokulundan itibaren tüm kademelerde İngilizce eğitimi, ayrıca Almanca ya da Arapça olarak ikinci yabancı dil eğitimi verilmektedir. Öğrencilerimiz her yıl, yabancı dilde ulusal ve uluslararası geçerliliği olan sınavlara (Starters, Movers, Flyers, Key, Preliminary B1, FCE, SAT, TOEFL, IELTS, Goethe Akademi) katılmakta ve sınavlarda önemli başarılara imza atmaktayız.

 

Okul öncesinden üniversiteye kadar tüm kademelerde, öğrencilerimizin sağlıklı yaşam ve spor kültürü becerileri kazanabileceği ve bunun yanında estetik duygusunu geliştirip, en az bir sanat dalında kendini yetiştirebileceği uygun ortamlar sunmaktayız.